Couter-Strike турнир
|
| Клуб "Сан Марино" и
Headoff Gaming Intranetwork организират турнир по Counter-Strike. Турнирът ще се проведе
в клуб "Сан Марино" на 24.02.2001 г. Записването за участие в турнира трябва да се
извърши до 17.02.2001 г. |
Регламент за провеждане на турнира
|
| Турнирът се провежда между отбори от по пет човека. Не се допускат индивидуални участници. |
| Всяка среща (мач) между два отбора се състои от четири четвъртини. Всяка четвъртина
е с продължителност 15 минути. Победител в срещата е отборът събрал най-много точки
сумарно през четирите четвъртини. Всяка четвъртина се състои от множество рундове с
максимално времетраене 3 минути всеки. Всеки спечелен рунд носи една точка. |
| Награден фонд 1000 лева. Фондът ще бъде разпределен по следния начин: Отборът класирал
се на първо място печели 700 лв; този на второ - 300 лв. Извън наградния фонд ще
бъдат раздадени множество поощрителни награди. |
| Всеки отбор заплаща 25 лв такса за участие. Таксата за участие се заплаща най-късно
една седмица преди началото на турнира. Заплащането се извършва в клуб "Сан Марино",
по банков път или с пощенски запис. |
| Записването се извършва чрез Интернет на адрес: http://tourney.headoff.com. При
регистрацията се попълват имената на всички участници и името на отбора. |
| За спазването на регламента и правилата на игра следят поне по един съдия на среща. |
| Всички данни от турнира ще бадат публикувани в Интернет. |
| Организаторите си запазват правото за промени в регламента, при проява на обстоятелства,
които пречат за спазването духа на турнира. |
Правила на игра
|
- През първите две четвъртини на една среща се играе hostage rescue (игра със заложници).
През последните две - bomb defusion (игра с бомба). През време на целия турнир се играе
само едно и също ниво (карта) за hostage rescue, както и само едно и също ниво за bomb
defusion. Имената на двете избрани нива ще бъдат определени чрез гласуване в Интернет
от участниците в турнира.
- Всеки един от отборите играе във всяка среща в първа и трета четвъртина терористи, а
във втора и четвърта антитерористи или обратно.
- Участниците нямат право да комуникират помежду си, с изключение възможностите
предлагани от играта (като радио и т.н.). При констатирано нарушение от страна на
съдиите участника се дисквалифицира.
- Във всеки отбор има не повече от един снайперист (играч с оръжие 4-6 - Accuracy Int. Arctic Warfare/Magnum).
- Участниците нямат право да използват CFG файлове, като конфигурирането на играта
става само чрез менюто.
- Играе се Half-Life v1.1.0.4 с Counter-Strike v1.0.
- Позволено е използването на програми за промяна на PS2 Rate.
- Играта се стартира без конзола. При активиране на конзолата на някоя машина
участникът се дисквалифицира.
- Не се допуска промяна на участниците в даден отбор по време на турнира; при
констатиране на такава, отборът се дисквалифицира.
- Към отборите не се допускат резервни играчи.
- Един играч може да бъде участник само в един отбор на турнира.
- Непълен отбор се дисквалифицира.
- При технически проблем, непозволяващ един от участниците да продължи, ако четвъртината
е до 8-мата минута, четвъртината се преиграва, в противен случай - отборът продължава
тази четвъртина без този играч.
- Играе се със заключена камера.
- Бомбата е настроена на 30 секунди.
- При стартиране на всеки рунд Freeze-time е настроен на 5 секунди.
- Сървърите са активирани с опция friendly-fire.
- Използва се само хардуерът и софтуерът, предоставен от организаторите. Не се допуска
замяна на един модел хардуер или софтуер с друг модел.
- Три дни преди датата на провеждане на турнира се обявява игралната схема, включваща
разпределение по групи, в които отборите играят всеки срещу всеки.
- Неизпълнението на указания, дадени от съдиите се наказва еднократно с предупреждение.
При следващо неизпълнение в рамките на четвъртината, играчът се отстранява от тази
четвъртина.
- Отбор с двама отстранени играчи по предходната точка се дисквалифицира.
- При равен резултат в края на срещата, за победител се обявява отборът с по-голяма
ефективност (разликата между сумарните Kills и Deaths за отбора).
- Рунд, който не е завършил до 15 минута (последният от четвъртината) се доиграва.
|
Нива (карти), измежду които чрез гласуване на участниците в тунира ще бъдат
определени двете нива за състезанието:
Hostage rescue (игра със заложници):
- cs_backalley
- cs_italy
- cs_militia
- cs_office
- cs_siege
- cs_assault2k
Bomb defusion (игра с бомба):
- de_aztec
- de_cbble
- de_dust
- de_prodigy
- de_vegas
- de_heat
|
Нивата cs_assault2k
и de_heat
не са от пакета Counter-Strike v1.0 и се инсталират допълнително. Те могат да свалени от ftp.headoff.com.
|
За справки по технически въпроси във връзка с турнира:
|