|
|
|
|
|
|
 |
 |
 |
 |
 |
 |
 |
| Общ преглед |
|
Турнирите, започнати от корпорацията Liandri, нямат същата популярност, но традицията като цяло се е запазила през годините. Човечеството е изправено пред големи проблеми, след като древна високотехнологична раса завладява всички познати територии. Тези, които избират да се подчинят, разбират, че животът при новите господари не е много по-различен от преди, дори в някои отношения по-добър, но дръзналите да окажат съпротива се озовават на някоя от затворническите планети, чакайки сетния си миг.
Императорът и съветниците осъзнават, че турнирите ще послужат за забавление на населението, а също така и за нагледна демонстрация на това, до какво води неподчинението. Отначало битките се провеждат на териториите на затворническите планети, но по-късно жаждата за кръв се пренася в почти всички сектори на познатия космос. Дори сред участниците вече не се срещат само противниците на императора, но и странни същества от непознати раси, които се включват доброволно в гладиаторските мелета, където с удоволствие и лекота смазват опитите на човеците да оцелеят. Манията достига чак до аристократите и императора, които също грабват оръжие в ръка.
За човешката раса остава само надеждата, че ще се появи шампион, който да победи императора в неговата собствена игра...
|
|
Режимите на игра
|
|
Соловата кампания ви дава възможност да изявите стратегическите си и мениджърски способности. Можете да създадете свой собствен отряд, за който трябва да се грижите да е винаги добре екипиран и въоръжен за непрестанно нарастващата степен на трудност. Колкото по-високо отивате в ранглистата на отделните лиги, толкова по-сигурно е, че добрите бойци ще искат да бъдат във вашия отбор.
Отделните мултиплейър режими, които можете да играете и сами, ако нямате достъп до мрежа, са Deathmatch, Team Deathmatch, Capture the Flag, Double Domination и чисто новият Bombing Run. Първите три, предполагам, не се нуждаят от разяснения, тъй като са стандартни за почти всеки представител на жанра. Domination е претърпял леки промени спрямо оригиналния UT. Местата, които трябва да превземете, сега са само две. От вашия отбор се изисква да вземе контрола върху тях и да удържи вражеския наплив за 10 секунди, за да спечели точка. Bombing Run представлява нещо като футуристичен американски футбол с оръжия. На неутрално място на арената, предимно в нейния център, се намира бомба, до която трябва да се докопате и да я вкарате във вратата, намираща се в базата на противниците. Проблемът е, че докато носите бомбата, не можете да стреляте. При необходимост подавате бомбата на някого от враговете - така той не може да ви атакува, а вие го застрелвате като мръсно псе. Можете да я подавате и на играч от собствения си отбор, а вие да се заемете с охраната му или разчистване на пътя до вратата, която много прилича на тази от филма Stargate. Имайте предвид, че вкарването на бомбата от разстояние дава по-малко точки, отколкото ако влезете направо с нея във вратата.
|
|
За геймплея и адреналина
|
Когато се движите из дадена арена, си отваряйте очите за адреналиновите контейнерчета. Събирайте ги и в момента, в който индикаторът в горния десен ъгъл на екрана покаже 100, вече можете да действате! Натиснете бързо 4 пъти бутона, отговарящ за движението напред, за да получите временно ускорение. Четирикратно натискане на бутона за ходене назад ви осигурява щит, а с два пъти напред и после два пъти назад влизате в режим Berserk, при който попаденията ви стават по-смъртоносни.
Освен от контейнерчетата из нивата адреналинови точки можете да събирате от всеки убит противник, а колкото по-ефектна е играта ви, толкова по-щедро ще бъдете възнаградени. Например най-високо се ценят т. нар. headshots и бързите последователни убийства.
Дори без събран адреналин можете да извършвате нестандартни маневри чрез двукратно натискане на клавишите за посоките. Два пъти напред е за засилка, с два пъти ляво/дясно правите “dodge move” за отскок встрани (ако го направите във въздуха близо до стена, получавате мощно оттласкване в нужното направление), а с двойно натискане на бутона за скок се издигате на по-голяма височина.
Оръжията, мунициите и аптечките се взимат от специално пригодени поставки на фиксирани места от картата. Като цяло това не е много по-различно от първия UT, защото и там оръжията се пръкваха на едни и същи места, но сега е някак си по-прегледно, а и се забелязват отдалече, което е важно, защото картите са бая големички. В UT 2003 също така всеки път се умира различно, защото моделът на героя следва релефа на арената и по него съответно се плъзга, гърчи или премята...
Малко повече за самите арени. Едно е сигурно, те са много по-детайлни от тези в първия UT, но, честно казано, не мога да преценя дали са по-идейни като дизайн. Сред тях има истински шедьоври, особено тези в готически стил или с древни мотиви, но за сметка на това футуристичните затворени помещения ми се струват някак безцветни, хладни и без атмосфера. Специално за арените обаче няма какво да се притесняваме, тъй като със сигурност ще бъдат пуснати официални нови попълнения, а и феновете също ще творят на редактора за нива.
Що се отнася до моделите/скиновете на героите, всеки все ще успее да си хареса някои от десетките предложения, разделени на 6 основни раси с по близо десет представителя. Има хора, роботи, странни франкенщайноподобни същества, извънземни.
|
|
Иван Георгиев, PC Club
|
|
 |
 |
 |
 |
 |
|
|
|
 |
 |
| Последна промяна: Tue, Jun 03, 2003 11:25 |
 |
|
|
 |
 |
|
Copyright © 1998-2020 i-Wet ООД. Всички права запазени.
Headoff® е запазена марка на i-Wet ООД.
Не копирайте, не преиздавайте и не фотографирайте под каквато и да е форма без изричното разрешение на i-Wet ООД.
Всички марки, имена на продукти и услуги са търговски марки на съответните им притежатели.
|
|
|
|